Κλειστά λόγω παγετού θα παραμείνουν τα σχολεία στο Οροπέδιο Λασιθίου
![archie-CHs2tFqne2s-unsplash](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2021-01-21/archie-CHs2tFqne2s-unsplash.jpg)
Κλειστά παραμένουν και σήμερα τα σχολεία και ο παιδικός βρεφονηπιακός σταθμός στο δήμο Οροπεδίου Λασιθίου με απόφαση του δημάρχου Γιάννη Στεφανάκη. «Αν και χθες δεν χιόνισε οι πολύ χαμηλές θερμοκρασίες, που επικρατούν, έχουν δημιουργήσει παγετό και η μετακίνηση καθίσταται επικίνδυνη στο μεγαλύτερο μέρος του Οροπεδίου» δήλωσε στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ο κ. Στεφανάκης, που κάλεσε τους δημότες, αλλά και όσους μετακινούνται στην περιοχή να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί.