H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε διπλό μέσα στο Ληντς και πλησίασε στους 5 βαθμούς την κορυφή, με δύο όμως ματς περισσότερα. Η Ατλέτικο νίκησε στο 90 μέσα στο Βίγκο ενώ υπάρχει γκρίνια στην Παρί σεν Ζερμέν για τη νέα ήττα, αυτή τη φορά από τη Μονακό στο πρωτάθλημα.

Μονακό – Παρί Σεν Ζερμέν 3-1

Με τους Λιονέλ Μέσι και Κιλιάν Εμπαπέ εκτός με τραυματισμό και το μυαλό στο πρώτο παιχνίδι με την Μπάγερν Μονάχου στο Champions League, η Παρί Σεν Ζερμέν ηττήθηκε με 3-1 από τη Μονακό στη Ligue 1.

Λιντς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2

Τέσσερα 24ωρα μετά την αποτυχία να νικήσει τη Λιντς στο «Ολντ Τράφορντ» (8/02) σε εξ αναβολής ματς της Premier League (2-2), η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «πήρε το αίμα της πίσω» στο «Ελαντ Ρόουντ». Επιβλήθηκε με 2-0 στο τελευταίο 10λεπτο των «καναρινιών» και μπήκε για τα καλά στη μάχη του τίτλου, αν κι έχει δύο ματς περισσότερα από την πρωτοπόρο Άρσεναλ και την Μάντσεστερ Σίτι.

Μάντσεστερ Σίτι - Άστο Βίλα 3 – 1

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε απέναντι στην Άστον Βίλα με 3 -1. Έτσι έδειξε ότι το πάθημα της έγινε μάθημα και αξιοποίησε την γκέλα της Άρσεναλ.
Ένα ημίχρονο αρκούσε στη Μάντσεστερ Σίτι να «καθαρίσει» το ματς με την Άστον Βίλα στο «Ετιχαντ» και με το τελικό 3-1 να βρεθεί στο -3 από την πρωτοπόρο Άρσεναλ.

Βιγιαρεάλ - Μπαρτσελόνα 0-1

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη της Μπαρτσελόνα μέσα στο «Cerámica» επί της Βιγιαρεάλ με 1-0 με γκολ του Πέδρι. Οι Καταλανοί έφυγαν 11 βαθμούς μπροστά από τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Νάπολι - Κρεμονέζε 3-0 |HIGHLIGHTS|

Σπόρτινγκ - Πόρτο 1-2 |HIGHLIGHTS|

Γιουβέντους - Φιορεντίνα 1-0 |HIGHLIGHTS|

Παρά το – 15, η Γιουβέντους ξεπέρασε τους «βιόλα» στη βαθμολογία κερδίζοντας τους και ανέβηκε στην 12η θέση με 26 πόντους, δύο μπροστά από τη Φιορεντίνα.

Μπολόνια - Μόντσα 0-1 |HIGHLIGHTS|

Ουντινέζε - Σασουόλο 2-2 |HIGHLIGHTS|