Όλος ο κόσμος ξέρει πως η Ίντερ θα είναι η Πρωταθλήτρια Ιταλίας για τη σεζόν 2023-2024 όμως οι "Νερατζούρι" ακόμη δεν έχουν σφραγίσει και μαθηματικά τον τίτλο στη Serie A. Η Κάλιαρι του Παντελή Χατζηδιάκου (αγωνίστηκε βασικός) κατάφερε να πάρει ισοπαλία στο "San Siro" και να... καθυστερήσει ακόμη περισσότερο τα πανηγύρια για την ομάδα του Ιντζάγκι, η οποία όμως διατήρησε το +14 από τη δεύτερη ΜίλανTην ερχόμενη αγωνιστική υπάρχει "Derby della Madonnina" στο οποίο η Ίντερ με νίκη κατακτά και μαθηματικά το "Scudetto".

Οι "Ροσονέρι" ήρθαν ισόπαλοι με 3-3 στην έδρα της Σασουόλο που πήρε σημαντικό βαθμό στην προσπάθειά της να κάνει την ανατροπή και να μείνει στο Campionato, η Νάπολι αυτοκτόνησε κόντρα στη Φροζινόνε ενώ το παιχνίδι ανάμεσα σε Ουντινέζε και Ρόμα διεκόπη στο 72ο λεπτό με το σκορ στο 1-1 λόγω της κατάρρευσης του Εντικά.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής στη Serie A

• Λάτσιο - Σαλερνιτάνα 4-1 (7', 35' Άντερσον, 14' Βεσίνο, 87' Ίσακσον / 16' Τσαουνά)
  • Λέτσε - Έμπολι 1-0 (89' Σανσόνε)
  • Τορίνο - Γιουβέντους 0-0
  • Μπολόνια - Μόντσα 0-0
  • Νάπολι - Φροζινόνε 2-2 (16' Πολιτάνο, 63' Όσιμεν / 50' 73' Κεντίρα)
  • Σασουόλο - Μίλαν 3-3 (4' Πιναμόντι, 10', 53' Λοριεντέ / 14' Λεάο, 59' Γιόβιτς, 84' Οκαφόρ)
  • Ουντινέζε - Ρόμα διεκόπη
  • Ίντερ - Κάλιαρι 2-1 (12' Τουράμ, 74' πέν. Τσαλχάνογλου / 64' Σομουρόντοβ)
  • 15/04 19:30 Φιορεντίνα - Τζένοα
  • 15/04 21:45 Αταλάντα - Βερόνα
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0jylfa10ha1)

Στη La Liga η Κυπελλούχος Ισπανίας, Αθλέτικ Μπιλμπάο, "πέταξε βαθμούς" απέναντι στη Βιγιαρεάλ που ισοφάρισε στο 90+5' με πέναλτι του Παρέχο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν χάσει πέναλτι με τον Ζεράρ Μορένο στο πρώτο ημίχρονο, έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κομεσάνια στο 46', είδαν τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 66' με τον Σανσέτ, όμως εν τέλει είχαν το σθένος να φτάσουν στην ισοφάριση που μπορεί να αποδειχθεί καθοριστική στη μάχη της ομάδας του Ερνέστο Βαλβέρδε για έξοδο στο Champions League, αφού η Ατλέτικο ξέφυγε στο +4 μετά τη νίκη της κόντρα στην Τζιρόνα.