Κύπελλο Ελλάδος: Με ανατροπή ο ΠΑΟ, σαρωτικοί Λεβαδειακός και Κέρκυρα
gn60f7gqoy3hcsp8yko8
Sports

Κύπελλο Ελλάδος: Με ανατροπή ο ΠΑΟ, σαρωτικοί Λεβαδειακός και Κέρκυρα

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής

Με γκολ του Μόλινς στο 90', ο Παναθηναϊκός έφτασε στην ανατροπή και επικράτησε με 2-1 στην Καρδίτσα της τοπικής Αναγέννησης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.

Πολύ πιο άνετα, ο Λεβαδειακός επικράτησε με 5-0 του Αιγινιακού στη Λιβαδειά, ενώ στα ματς που άνοιξαν την αυλαία της ημέρας, η Κέρκυρα συνέτριψε με 6-1 τη Σπάρτη και ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε με 3-0 του Παναιγιάλειου στους Ζωσιμάδες.

Στις 19:30 η Λαμία υποδέχεται την Καλλιθέα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στο κύπελλο Ελλάδας έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ
17:15 ΟΦΗ–Πλατανιάς («Θ. Βαρδινογιάννης»)
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής (δεν θα διεξαχθεί)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΟΦΗ 1 1-0-0 3-0 3
Πλατανιάς 1 1-0-0 1-0 3
Απόλλων Σμύρνης 1 0-0-1 0-1 0
Ηρακλής 1 0-0-1 0-3 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ
Λεβαδειακός – Αιγινιακός 5-0

ΤΕΤΑΡΤΗ
19:30 Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ (Γήπεδο Καλαμαριάς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΠΑΟΚ 1 1-0-0 2-1 3
Απόλλων Πόντου 1 1-0-0 1-0 3
Λεβαδειακός 2 1-0-1 6-2 3
Αιγινιακός 2 0-0-2 0-6 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ
19:30 Λαμία – Καλλιθέα (ΔΑΚ Λαμίας)

ΠΕΜΠΤΗ
19:30 Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ (Αλκαζάρ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΑΕΚ 1 1-0-0 2-0 3
Απόλλων Λάρισας 1 1-0-0 2-1 3
Καλλιθέα 1 0-0-1 1-2 0
Λαμία 1 0-0-1 0-2 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ
Κέρκυρα – Σπάρτη 6-1

ΠΕΜΠΤΗ
15:00 Τρίκαλα – Ατρόμητος (Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Τρίκαλα 1 1-0-0 3-1 3
Ατρόμητος 1 1-0-0 1-0 3
Κέρκυρα 2 1-0-1 6-2 3
Σπάρτη 1 0-0-2 2-9 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ
15:00 Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός (Γήπεδο Αχαρνών)

ΠΕΜΠΤΗ
15:00 Αστέρας Τρίπολης – ΑΟΧ Κισσαμικός («Θ. Κολοκοτρώνης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Ολυμπιακός 1 1-0-0 2-1 3
Κισσαμικός 1 1-0-0 1-0 3
Αστέρας Τρίπολης 1 0-0-1 1-2 0
Αχαρναϊκός 1 0-0-1 0-1 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ
15:00 Εργοτέλης – Ξάνθη (Παγκρήτιο)
17:15 Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός (Γήπεδο Παναιτωλικού)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Ξάνθη 1 1-0-0 2-0 3
Πανσερραϊκός 1 1-0-0 2-0 3
Παναιτωλικός 1 0-0-1 0-2 0
Εργοτέλης 1 0-0-1 0-2 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος 3-0

ΤΕΤΑΡΤΗ
17:15 Άρης – Πανιώνιος («Κλ. Βικελίδης»)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
ΠΑΣ Γιάννινα 2 1-1-0 4-1 4
Άρης 1 1-0-0 1-0 3
Πανιώνιος 1 0-1-0 1-1 1
Παναιγιάλειος 2 0-0-2 0-4 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός 1-2

ΤΕΤΑΡΤΗ
17:15 ΑΕΛ – Παναχαϊκή (AEL FC Arena)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
Παναθηναϊκός 2 2-0-0 4-1 6
Παναχαϊκή 1 1-0-0 1-0 3
Λάρισα 1 0-0-1 0-2 0
Αναγ. Καρδίτσας 2 0-0-2 1-3 0

Aποδοχή Cookies

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies της Google ή/και άλλων παρόχων διαφήμισης για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.

Διαβάστε περισσότερα