Σε μία από τις συναρπαστικότερες αναμετρήσεις του εφετινού καμπιονάτο, η Μίλαν νίκησε τη Γιουβέντους με 4-2, ανατρέποντας στην τελευταία μισή ώρα του αγώνα, το προβάδισμα της «γηραιάς κυρίας». Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, χάρη στα τέρματα των Ραμπιό (47`) και Ρονάλντο (53`).

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η πρωτοπόρος της βαθμολογίας θα περνούσε ένα... εύκολο βράδυ, ακολούθησε μία επική ανατροπή. Στο 62ο λεπτό ο Ιμπραϊμοβιτς ευστόχησε από την «άσπρη βούλα» και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κεσιέ έφερε το ματς στα ίσα.

Πριν προλάβουν να συνέλθουν από το σοκ οι παίκτες της Γιουβέντους, ο Λεάο (67`) ολοκλήρωσε την ανατροπή, ενώ στο 80ο λεπτό ο Ρέμπιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.