Μετά από δύο χρόνια απουσίας από τις επίσημες αθλητικές διοργανώσεις λόγω της πανδημίας, ο Γιάννης Δρυμωνάκος επέστρεψε δριμύτερος στις πισίνες, αφού στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Masters που έγινε στη Ρώμη κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια, δείχνοντας ότι είναι σε καλή κατάσταση.

Την πρώτη ημέρα των αγώνων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100 μ. πεταλούδα με χρόνο 57.24 στην κατηγορία 35-39, αφήνοντας δεύτερο τον Ουκρανό πρωταθλητή Yevhen Ryzhyi.

Την δεύτερη ημέρα ο Δρυμωνάκος πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση του στα 400 μ. μικτή ατομική και μετά από μια έξοχη κούρσα κατέκτησε ένα ακόμα χρυσό μετάλλιο, με χρόνο 4:37.09

Το τρίτο χρυσό μετάλλιο ήρθε στα 200 μ. μικτή ατομική, με χρόνο 2:10.54, με τον Δρυμωνάκο να κλείνει εντυπωσιακά την παρουσία του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Masters.