Επέστρεψε στην Αθήνα ο άρχοντας των κρίκων Λευτέρης Πετρούνιας, έχοντας κερδίσει ένα ακόμη μετάλλιο από το ευρωπαϊκό ενόργανης.

Στο πλευρό του είχε τη σύζυγό του Βασιλική Μιλλούση, που βραβεύτηκε για την προσφορά της στο άθλημα.

Ο Πετρούνιας, με βαθμολογία 14.733 βαθμούς, πήρε χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυμναστικής στην Αττάλεια της Τουρκίας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής γύρισε στη χώρα μας μαζί με τα υπόλοιπα μέλη της ελληνικής αποστολής.

Με τον Πετρούνια επέστρεψε η σύζυγός του, Βασιλική Μιλλούση, η οποία πήρε μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης μετά από 4,5 χρόνια, με την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδίας Γυμναστικής να τη βραβεύει ως παράδειγμα προς μίμηση για τις επόμενες γενιές αθλητριών.

Ξεχωριστή ήταν η παρουσία της νεαρής Νάσιας Μεσίρη, η οποία προτού καν συμπληρώσει το 16ο έτος της ηλικίας της έγινε η έβδομη Ελληνίδα που συμμετείχε σε έναν τελικό ενόργανης γυμναστικής. Η Μεσίρη κατέλαβε την έβδομη θέση, έχοντας το μέλλον μπροστά της για να πλασαριστεί στα μετάλλια.