Η κατάκτηση ενός τροπαίου θα σώσει την φετινή σεζόν για την Τσέλσι αφού δεν τα πάει καλά στην Premier League. Και η ρεβάνς με την Μίντλεσμπρο ήταν όλα τα λεφτά, έχοντας ηττηθεί 1-0 στον πρώτο ημιτελικό του League Cup.

Με μια εξαιρετική εμφάνιση διέλυσε 6-1 την αντίπαλο της, βάζοντας 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, άλλα δύο στο δεύτερο και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό όπου περιμένει μια εκ των Λίβερπουλ, Φούλαμ, οι οποίες παίζουν την Τετάρτη (24/1) τον αγώνα ρεβάνς.

Ο Χάουσον με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ και το 2-0 το έκανε ο Φερνάντεθ.

Οι Ντισασί, Πάλμερ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο τέσσερα δίνοντας διαστάσεις θριάμβου.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε και συνέχεια με τον Πάλμερ (77') να βάζει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τον Μαντουέκε (81') να ολοκληρώνει το πάρτι.

Λίγο πριν το φινάλε του αγώνα η Μίντλεσμπρο έβαλε το γκολ της τιμής...