Η Νάπολι τα βρήκε... σκούρα απέναντι στην Βερόνα η οποία προηγήθηκε στο "Ντιέγκο Μαραντόνα" όμως οι "παρτενοπέι" έβγαλαν αντίδραση και με μεγάλη ανατροπή πήραν τους τρεις βαθμούς επικρατώντας με 2-1 για την 23η αγωνιστική της Serie A ενώ παρέμειναν ζωντανοί στην "μάχη" της τετράδας.

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τη Νάπολι

Η Νάπολι μπήκε αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο να κυριαρχήσει ενώ στο 7ο λεπτό οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για μαρκάρισμα στον Κβαρατσχέλια ο οποίος... πάτησε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε ωστόσο διαιτητής και VAR είχαν διαφορετική άποψη με αποτέλεσμα να συνεχιστεί το παιχνίδι κάτω από έντονες αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cywe7git92pd)
Οι "παρτενοπέι" αν και είχαν την κατοχή δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί ενώ είδαν τη Βερόνα να πετυχαίνει πρώτη γκολ στο 72ο λεπτό και να βρίσκονται με την... πλάτη στον τείχο γνωρίζοντας πως είχαν να "γευτούν" το γλυκό ποτήρι της νίκης εδώ και τρεις αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Η Νάπολι κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 79ο λεπτό με τον Ενγκόνγκ ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό και πέτυχε το πρώτο του γκολ με την γαλάζια φανέλα.

Όσο κυλούσαν τα λεπτά, η Νάπολι πίεζε ασφυκτικά τα καρέ των φιλοξενούμενων, με την πίεση της να αποδίδει καρπούς προς το φινάλε καθώς ο Κβαρατσχέλια έγραψε τον δικό του... επίλογο στο παιχνίδι πετυχαίνοντας καταπληκτικό γκολ με έξοχο σουτ και χάρισε στην ομάδα του τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cywf52x57zsx)

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής της Serie A:

Λέτσε - Φιορεντίνα 3-2 (17' Ουντέν, 90' Πίκολι, 90+2' Ντόργκου / 50' Μαντράγκορα, 67' Μπελτράν)
Έμπολι - Τζένοα 0-0
Ουντινέζε - Μόντσα 0-0
Φροζινόνε - Μίλαν 2-3 (24' πέν. Σοουλέ, 65' Ματσιτέλι / 17' Ζιρού, 72' Γκάμπια, 81' Γιόβιτς)
Μπολόνια - Σασουόλο 4-2 (24' Ζιρκζέ, 73' Φαμπιάν, 83' Φέργκιουσον, 86' Σαλεμάκερς / 13' Θόρστβεντ, 34' Βολπάτο)
Τορίνο - Σαλερνιτάνα 0-0
Νάπολι - Βερόνα 2-1 (79' Ενγκόνγκ, 87' Κβαρατσχέλια / 72' Κόπολα)
04/02 19:00 Αταλάντα - Λάτσιο
04/02 21:45 Ίντερ - Γιουβέντους
05/02 21:45 Ρόμα - Κάλιαρι