Ερυθρόλευκο χρώμα είχε το Σάββατο στα υπόλοιπα σπορ με τον Ολυμπιακό να παίρνει νίκες σε Volley League ανδρών και γυναικών, Α1 πόλο ανδρών και γυναικών και Handball Premier. Σε όλα αυτά τα πρωταθλήματα οι Πειραιώτες είναι πρώτοι εκτός από το βόλεϊ ανδρών όπου πρωτοπόρος είναι ο Παναθηναϊκός με τους "πράσινους" να έχουν ρεπό αυτή την αγωνιστική.

Volley League ανδρών: Ο Ολυμπιακός τη νίκη, ο Μίλωνας την τρίτη θέση αφήνοντας τέταρτο τον ΠΑΟΚ

Ο Μίλωνας κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ μέσα στο "Μελίνα Μερκούρη" όμως ο Ολυμπιακός αν και αγωνίστηκε χωρίς τους  Στερν, Ιντάλγκο, Κουμεντάκη, Τζούριτς και Παγιένκ, έκανε την ανατροπή, η οποία βέβαια δεν πολυενδιέφερε την ομάδα της Νέας Σμύρνης αφού τα δύο σετ που κατέκτησε ήταν ικανά ώστε να της δώσουν την τρίτη θέση της κανονικής περιόδου της Volley League ανδρών. Ο ΠΑΟΚ έκανε το καθήκον του κερδίζοντας με 3-0 τον Φοίνικα Σύρου όμως παρέμεινε τέταρτος στη βαθμολογία.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czjfjs33g3d5)

Volley League γυναικών: Ξέφυγε ο Ολυμπιακός μετά τη νέα ήττα του Παναθηναϊκού

Ο Ολυμπιακός δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στα Πεύκα κερδίζοντας με 3-0 σετ μέσα σε 65' μόλις λεπτά και αύξησε το προβάδισμα του στη βαθμολογία αφού ο Παναθηναϊκός γνώρισε ήττα-σοκ από τον τελευταίο της βαθμολογίας Απολλώνιο και μάλιστα εντός έδρας. Στο τελευταίο ματς της ημέρας, το Μαρκόπουλο επέστρεψε στις νίκες μετά από 4 αγωνιιστικές κερδίζοντας εντός έδρας τον ΑΟ Θήρας.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czjfjeglv2yx)

Α1 πόλο ανδρών: Συνεχίζει αήττητος ο Ολυμπιακός, ακολουθεί η Βουλιαγμένη

Με πρώτους σκόρερ τους Βάμος και Παπαναστασίου, ο Ολυμπιακός νίκησε διά περιπάτου τον Υδραϊκό, συνεχίζοντας αήττητος την φετινή πορεία του με τους ηττημένους να παραμένουν τελευταίοι του 1ου ομίλου. Αντίθετα πιο δύσκολα πέρασε η Βουλιαγμένη από το Περιστέρι, συνεχίζοντας την καταδίωξη των πρωτοπόρων ερυθρόλευκων, όντας πλέον στο -3. Μεγάλη νίκη πανηγύρισε και ο Παναθηναϊκός επί του Πανιωνίου. Τρίτος μετά τη νίκη του επί του ΠΑΟΚ συνεχίζει ο Απόλλων Σμύρνης. Στον 2ο όμιλο η Γλυφάδα συνεχίζει στην κορυφή μετά τη νίκη της κόντρα στον ΟΦΘ.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης (1ος όμιλος)

8. Υδραϊκός 22

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης (2ος όμιλος)

8. ΟΦΘ 1

Α1 πόλο γυναικών: Βύθισε τον ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός, ακολουθούν Βουλιαγμένη και Εθνικός

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του και στην Α1 πόλο των γυναικών διαλύοντας τον ΠΑΟΚ με 25-2 μέσα στη Θεσσαλονίκη με τα κορίτσια του Κραβαρίτη να δέχονται γκολ μόνο στο τρίτο οκτάλεπτο. Έτσι οι ερυθρόλευκες έκαναν το 12/12 συνεχίζοντας στην κορυφή της βαθμολογίας με Βουλιαγμένη και Εθνικό να ακολουθούν πιο πίσω στη βαθμολογία μετά τις νίκες τους κόντρα σε Περιστέρι και Γλυφάδα.

Handball Premier: Εύκολα τον Πανελλήνιο ο Ολυμπιακός, χτίζει σερί ο Διομήδης

Και στο χάντμπολ των ανδρών ο Ολυμπιακός παραμένει πρωτοπόρος κερδίζοντας εύκολα τον Πανελλήνιο μέσα στην Κυψέλη. Η δεύτερη ΑΕΚ φιλοξενεί την ομάδα του Κιλκίς ενώ τέταρτη σερί νίκη πέτυχε ο ιστορικός Διομήδης που αναρριχάται στη βαθμολογία.