Παρ' όλο που έχει υποβιβαστεί, ο Απόλλων Πατρών παραμένει άκρως ανταγωνιστικός στα παιχνίδια του, κάτι που συνέβη και στο κλειστό του Αγίου Θωμά στην αναμέτρηση με το Μαρούσι. Οι γηπεδούχοι είχαν σε τρελά κέφια τον Ραντούλιτσα, βρήκαν μεγάλες διαφορές στο δεύτερο δεκάλεπτο μετά από ένα εκκωφαντικό 21-0 επιμέρους σερί, όμως στο τέλος δυσκολεύτηκαν καθώς οι Πατρινοί πλησίασαν μέχρι και το -3 στο τελευταίο λεπτό ενώ είχαν ευκαιρία και να ισοφαρίσουν αλλά ο Σαλούστρος αστόχησε σε καθοριστικό τρίποντο.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0j3xqwvnwld)

Μπορεί ο Ραντούλιτσα να έκανε μαγικά, όμως χρειάστηκε και η συμβολή του Μπρίσκοου ο οποίος ήταν ψύχραιμος από τις βολές στο φινάλε και προστάτεψε το προβάδισμα της ομάδας του.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0j4hpb6padd) Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0j53b42337l)

Από πλευράς Απόλλωνα ο Όζμπορν ήταν μακράν ο κορυφαίος ενώ σπουδαίες μάχες έδωσε και ο Μπράουν, χωρίς όμως να μπορεί να περιορίσει τον Σέρβο γίγαντα στην άμυνα. To κίνητρο των παικτών του Χριστόπουλου για ένα νέο συμβόλαιο προσφέρει μεγάλα ματς, κι αυτό πρέπει να πιστωθεί στους Πατρινούς.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0j4qcks4i75)

Πλέον το Μαρούσι (9-16) έφτασε Λαύριο (9-15) και ΠΑΟΚ (9-15) που βρίσκονται σε 8η και 9η θέση στη βαθμολογία της Basket League και περιμένει τα αποτελέσματα στο ΑΕΚ - Λαύριο και το ΠΑΟΚ - Καρδίτσα για να δει αν οι πιθανότητες για είσοδο στην οκτάδα θα αυξηθούν.