Όταν έρχονται τα σκούρα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αναλαμβάνει για τους Μιλγουόκι Μπακς… Ο Έλληνας άσος κατάφερε στην 4η περίοδο να γυρίσει το παιχνίδι για την ομάδα του κόντρα στους Μινεσότα Τίμπεργουλφς και από το -20 που βρισκόντουσαν, επικράτησαν με σκορ 102-96!

Ο Αντετοκούνμπο μαζί με τον Έρικ Μπλέντσο πήραν πάνω τους την ομάδα και με ένα επιμέρους σκορ 27-12 στην τελευταία περίοδο, πέτυχαν μια σπουδαία νίκη.

Ο Greek Freak είχε 22 πόντους, με 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ, με τον συμπαίκτη του να προσθέτει 26 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Μεγάλη ανατροπή έγινε και στο ντέρμπι των πρωτοπόρων των δύο περιφερειών. Οι Χιούστον Ρόκετς προηγήθηκαν μέχρι και με 26 πόντους στην έδρα των Μπόστον Σέλτικς, οι οποίοι με μία μαγική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος του αγώνα ανέτρεψαν το ματς και πήραν σπουδαία νίκη με σκορ 99-98.