Τραγικό περιστατικό στο κέντρο των Τρικάλωνμε μια γυναίκα να απειλεί ότι θα πηδήξει από το μπαλκόνι του σπιτιού της επί της οδού Γαρδιβάλδη και Βύρωνος στο κέντρο της πόλης.
Τρίκαλα: Το χρονικό του τραγικού επεισοδίου
Όπως καταγράφει το ρεπορτάζ του Trikalanews.gr η γυναίκα άρχιζε να φωνάζει, ενώ μόλις είδε να περνά ο αντιδήμαρχος Τάκης Παζαΐτης, τον φώναξε και του είπε του ότι έχει σκοπό να πέσει. Όπως είπε ο αντιδήμαρχος, είχε ήδη βγάλει το ένα της πόδι έξω από το κάγκελο.
Εκείνος αντιδρώντας ψύχραιμα μαζί με τους ιδιοκτήτες των καταστημάτων της γειτονιάς ειδοποίησαν τις Αρχές. Μέχρι ωστόσο να φτάσουν η Πυροσβεστική και η Αστυνομία, δύο πολίτες, δάσκαλοι τάε κβον ντο, έσπασαν την πόρτα και την έσωσαν, τραβώντας τη στο εσωτερικό του σπιτιού ασφαλή.