Καθώς η χριστουγεννιάτικη περίοδος πλησιάζει και τα μελομακάρονα κάνουν πανηγυρική επιστροφή, το ερώτημα που απασχολεί όλο και περισσότερους είναι αν συμφέρει να τα φτιάξει κανείς στο σπίτι ή να τα αγοράσει έτοιμα. Με τη νέα γενιά να στρέφεται σε DIY λύσεις και το κόστος ζωής να ανεβαίνει διαρκώς, η ζυγαριά φαίνεται να γέρνει προς τα σπιτικά, όμως η πραγματικότητα έχει πολλές παραμέτρους.

Το να αγοράσεις έτοιμα από τον φούρνο παραμένει η πιο εύκολη επιλογή, ενώ η σπιτική παρασκευή απαιτεί χρόνο και υλικά. Για να φανεί η πραγματική διαφορά, έγινε αναλυτικό κρας τεστ.

Κόστος έτοιμων μελομακάρονων

Οι τιμές στους φούρνους επηρεάζονται από το εργασιακό κόστος, το ρεύμα, τη συσκευασία και τα υλικά. Φέτος κυμαίνονται από 14 έως 18 ευρώ το κιλό, με την ανώτερη τιμή να χρησιμοποιείται ως σημείο αναφοράς. Ένα κιλό αντιστοιχεί περίπου σε 20 μελομακάρονα κανονικού μεγέθους. Υπάρχουν και μίνι μελομακάρονα που δίνουν περισσότερα τεμάχια ανά κιλό, ενώ παραλλαγές όπως τα σοκολατένια έχουν ακόμη υψηλότερη τιμή.

Παράλληλα, τα σούπερ μάρκετ και τα e-shops διαθέτουν τυποποιημένα μελομακάρονα, τα οποία μπορεί να κοστίζουν ακόμη και 8 ευρώ το κιλό.

Κόστος σπιτικών μελομακάρονων 

Για την εκτίμηση του κόστους χρησιμοποιήθηκε κλασική συνταγή που δίνει 70–80 κομμάτια. Τα υλικά που χρειάζονται είναι:

Για τη ζύμη:
240 g σπορέλαιο
240 g ελαιόλαδο ελαφρύ
50 g κονιάκ
160 g χυμός φρέσκου πορτοκαλιού
1 κ.γ. σόδα
200 g ζάχαρη
1 κ.γ. γαρύφαλλο
2 κ.γ. κανέλα
Ξύσμα από 2 πορτοκάλια
900 g αλεύρι
2 κ.γ. μπέικιν πάουντερ

Για το σιρόπι:
400 g ζάχαρη
400 g νερό
400 g μέλι
1/2 πορτοκάλι
Καρύδια για πασπάλισμα

Η αγορά των υλικών έγινε από σούπερ μάρκετ με επιλογή της φθηνότερης διαθέσιμης εκδοχής. Τα πιο ακριβά υλικά ήταν το μέλι και τα καρύδια, με τιμή κοντά στα 14 ευρώ το κιλό, καθώς και το κονιάκ περίπου στα 20 ευρώ το λίτρο. Ορισμένα υλικά θα μπορούσαν να βρεθούν φθηνότερα στη λαϊκή αγορά, ωστόσο για το κρας τεστ κρατήθηκαν οι τυπικές τιμές.

Το συνολικό κόστος για την παρτίδα ήταν περίπου 13,30 ευρώ για 2,67 κιλά τελικού προϊόντος μετά την απορρόφηση του σιροπιού. Δηλαδή περίπου 5 ευρώ το κιλό και περίπου 0,18 ευρώ ανά κομμάτι για 75 τεμάχια.

Το κόστος του ψησίματος —με τιμή ρεύματος 0,18 €/kWh και κατανάλωση φούρνου 2–2,5 kWh/ώρα— ανέρχεται σε περίπου 0,18–0,22 ευρώ και θεωρείται αμελητέο. Με ένα μεγάλο ταψί μπορεί να ψηθεί όλη η ποσότητα μονομιάς.

Πόσο πάει η τιμή;

Η τιμή των μελομακάρονων κυμαίνεται συνήθως από περίπου \(6,24€\) έως \(15,90€\) το κιλό, ανάλογα με την ποιότητα, τα υλικά και το κατάστημα. Για παράδειγμα, απλά μελομακάρονα ξεκινούν από περίπου \(6,24€\) το κιλό, ενώ πιο εξειδικευμένες συνταγές, όπως με stevia, red velvet ή σοκολάτα, μπορεί να κοστίζουν από \(8,91€\) και πάνω.

Ενδεικτικές τιμές

Απλά μελομακάρονα: Από περίπου \(6,24€\) το κιλό.

Μελομακάρονα με stevia ή red velvet: Από περίπου \(8,91€\) το κιλό.

Μελομακάρονα με επικάλυψη σοκολάτας: Από περίπου \(8,91€\) το κιλό.

Χειροποίητα μελομακάρονα (συνήθως): Η τιμή μπορεί να είναι υψηλότερη, π.χ., \(15,90€\) το κιλό σε συγκεκριμένα καταστήματα

Το συμπέρασμα για τη διαφορά στην τιμή

Το σπιτικό μελομακάρονο κοστίζει περίπου 3,5 φορές λιγότερο από το έτοιμο, με τιμή γύρω στα 5 ευρώ το κιλό έναντι των 18 ευρώ στους φούρνους. Η διαδικασία στο σπίτι έχει ρίσκο, αφού αν η συνταγή αποτύχει χάνεται χρόνος και χρήματα, όμως αν πετύχει, η ποσότητα είναι μεγαλύτερη και η τιμή πολύ χαμηλότερη.

Αν κάποιος δεν σκοπεύει να φάει πολλά μελομακάρονα, θέλει μικρή ποσότητα ή δεν θέλει να ασχοληθεί με τη διαδικασία, το έτοιμο προϊόν από τον φούρνο είναι η πιο πρακτική επιλογή.