Χάρης Δούκας: Με δύο γυναίκες στην επικοινωνία για τον Δήμο της Αθήνας - Μαγγανιά - Μουρελάτου «τρέχουν» την προεκλογική καµπάνια του
Επιχειρούν -µε µεγάλη ένταση- να κάνουν κάπως γνωστό στους Αθηναίους τον µη αναγνωρίσιµο στους πολλούς εκλεκτό του ΠΑΣΟΚ για την πρωτεύουσα
![xaris_doukas](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-08-03/xaris_doukas.png)
Δύο κυρίες της τηλεόρασης «τρέχουν» την προεκλογική καµπάνια του υποψήφιου δηµάρχου Αθηναίων µε το ΠΑΣΟΚ, Χάρη ∆ούκα.
Βασική του συνεργάτιδα είναι η γνωστή δηµοσιογράφος της ΕΡΤ Ανδριάννα Μαγγανιά, η οποία είναι γνωστή κυρίως από την παρουσία της στο τµήµα διεθνών ειδήσεων της δηµόσιας τηλεόρασης.
Η δεύτερη -και ίσως πιο σηµαντική- είναι η επικεφαλής της επικοινωνίας του Νίκου Ανδρουλάκη, Στέφη Μουρελάτου, η οποία έχει µακρά θητεία ως πολιτική-κοινοβουλευτική συντάκτρια στον ANT1 και έχει ουσιαστικά την ευθύνη για τη µιντιακή παρουσία του κ. ∆ούκα.
Και οι δύο είναι πρόσωπα µε πολλές συµπάθειες στον δηµοσιογραφικό χώρο και επιχειρούν -η αλήθεια είναι µε µεγάλη ένταση- να κάνουν κάπως γνωστό στους Αθηναίους τον µη αναγνωρίσιµο στους πολλούς εκλεκτό του ΠΑΣΟΚ για την πρωτεύουσα.
Δημοσιεύθηκε στο Secret στις 16/9/2023