Αυτοδιοικητικές εκλογές 2023: Δήμαρχος Καλαμαριάς με ποσοστό κοντά στο 57% η Χρύσα Αράπογλου
Η πρώην Βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Χρύσα Αράπογλου, παίρνει τον Δήμο Καλαμαριάς απέναντι στον Γιάννη Δαρδαμανέλη
![arapoglou_xrusa](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-01-05/parapolitika_-_2023-01-05T182653_659.png)
H πρώην Βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Χρύσα Αράπογλου, είναι η νέα δήμαρχος Καλαμαριάς, αφού επικράτησε στο β' γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών, του νυν δημάρχου και υποστηριζόμενου από τη ΝΔ, Γιάννη Δαρδαμανέλη.
Συγκεκριμένα, η κ. Αράπογλου προηγείται με ποσοστό 57,79% έναντι του κ. Δαρδαμανέλη με ποσοστό 42,21%, σε ποσοστό ενσωμάτωσης 39,32%, με αποτέλεσμα η κ. Αράπογλου να κερδίζει το δήμο Καλαμαριάς.
Συγκεκριμένα, η κ. Αράπογλου προηγείται με ποσοστό 57,79% έναντι του κ. Δαρδαμανέλη με ποσοστό 42,21%, σε ποσοστό ενσωμάτωσης 39,32%, με αποτέλεσμα η κ. Αράπογλου να κερδίζει το δήμο Καλαμαριάς.