«Πάρτι» έστησε απέναντι στην Φιλαντέλφια ο Γιάννης Αντετοκπύνμπο, ο οποίος για πρώτη φορά στην καριέρα του πέτυχε +30 πόντους και +20 ριμπάουντ στο ίδιο ματς, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη με 112-101.

Το Μιλγουόκι περίμενε με αγωνία την αναμέτρηση με τους 76ers, λόγω της ήττας του περασμένου Δεκεμβρίου από την... παρέα των Εμπίντ και Σίμονς, μόνο που αυτή την φορά ο Greek Freak το πήρε προσωπικά.

Ο απόλυτος σταρ των «Ελαφιών», πήρε από το χέρι την ομάδα του, πραγματοποιώντας μία από τις πλέον κυριαρχικές εμφανίσεις του στο ΝΒΑ, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 36 πόντους με 13/25 σουτ (1/7 τρίποντα), 9/12 βολές, 20 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Άξιος συμπαραστάτης του Γιάννη ήταν ο Κρις Μίντλετον με 20 πόντους (16 εκ των οποίων στο δεύτερο ημίχρονο), με τον Έρικ Μπλέντσο να προσθέτει 14 πόντους.

Για τους Σίξερς, ο Τομπάιας Χάρις είχε 25 πόντους, ο Τζοέλ Εμπίντ 19 (αλλά με 6/26 σουτ) και 11 ριμπάουντ και ο Αλ Χόρφορντ 15 πόντους αλλά με 5/17 σουτ, ενώ ο Μπεν Σίμονς έμεινε στους 11 πόντους, έχοντας ακόμα 14 ριμπάουντ και 9 ασίστ.