Με ηγέτη τον Κώστα Σλούκα, που έκανε double double με 17 πόντους και 10 ασίστ και τους Πρίντεζη, Χάρισον και ΜακΚίσικ σε εξαιρετική κατάσταση, οι Ερυθρόλευκοι επικράτησαν της Αρμάνι στο ΣΕΦ με 86-75 και πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στη φετινή Ευρωλίγκα.

Ηγετικός Σλούκας , Πρίντεζης ...σαν το παλιό καλό κρασί

Οι Πειραιώτες με μαέστρο τον διεθνή γκαρντ, που έκανε double double με 17 πόντους και 11 ασίστ, έκαναν σμπαράλια την άμυνα της Αρμάνι και πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους σε τρία παιχνίδια στη φετινή διοργάνωση. Εκαναν… πάρτι στην επίθεση οι Πρίντεζης και Χάρισον, που είχαν από 16 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο ΜακΚίσικ, με 10 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πήρε άριστα στο πρώτο μεγάλο κρας τεστ της φετινής σεζόν και ανάγκασε την Αρμάνι στην πρώτη της ήττα. Το συγκρότημα του Μεσίνα μέχρι τώρα είχε το απόλυτο σε Ευρωλίγκα και Ιταλία, αλλά σήμερα υποκλίθηκε στον Ολυμπιακό.

Οι Ερυθρόλευκοι κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικοί, σκοράροντας 27 πόντους και δεχόμενοι μόλις 16 από την ιταλική ομάδα. Οι Πειραιώτες πλέον αφήνουν πίσω τους το παιχνίδι με την Αρμάνι και στρέφουν την προσοχή του στο ματς που ακολουθεί την Παρασκευή με την Μακάμπι Τελ Αβίβ και πάλι στο ΣΕΦ.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
LIVE: Ελλάδα – Κόσοβο
Όλα όσα είπε (και δεν είπε) ο Όλαφ Ρέμπε

Οι Ερυθρόλευκοι κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικοί, σκοράροντας 27 πόντους και δεχόμενοι μόλις 16 από την ιταλική ομάδα. Οι Πειραιώτες πλέον αφήνουν πίσω τους το παιχνίδι με την Αρμάνι και στρέφουν την προσοχή του στο ματς που ακολουθεί την Παρασκευή με την Μακάμπι Τελ Αβίβ και πάλι στο ΣΕΦ. Αξίζει να σημειώσουμε ότι οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 20 ασίστ και 12 λάθη, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είχαν 12 ασίστ και 11 λάθη.

Δεκάλεπτα: 18-21, 36-42, 63-58, 86-75