Η Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στη Φιλαδέλφεια, ωστόσο ο Έλληνας επιθετικός δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την αναμέτρηση καθώς αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 7ο λεπτό, ο Τιάγκο Αλμάδα έκανε το 1-0 με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή κι όλα έδειχναν να πηγαίνουν ιδανικά για τη Γιουνάιτεντ. Με τη συμπλήρωση 30 λεπτών όμως, ο Γιώργος Γιακουμάκης αποχώρησε τραυματίας, χωρίς να έχει δεχθεί κάποιο μαρκάρισμα από αντίπαλο.

Το μέγεθος του προβλήματος του διεθνή επιθετικού δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα. Θυμίζουμε πως τη φετινή σεζόν ο Γιακουμάκης έχει πετύχει 10 γκολ σε 15 ματς, ενώ αναμένεται να λάβει μέρος και στο All Star Game του MLS στις 19 Ιουλίου.