Tο πέμπτο του γκολ στο τρίτο του επίσημο παιχνίδι με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι σημείωσε o Λιονέλ Μέσι, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του κόντρα στην Ορλάντο Σίτι, ενώ έκανε και το 3-1 στο 71' στο πλαίσιο του Leagues Cup.

Συγκεκριμένα, στο 7ο λεπτό, ο Ρόμπερτ Τέιλορ έβγαλε μαγική πάσα στον Μέσι, ο Αργεντινός βγήκε στην πλάτη της άμυνας, στόπαρε με το στήθος και σούταρε πριν η μπάλα αγγίξει το χορτάρι γράφοντας το 1-0.

Ο 36χρονος σταρ έφτασε τα τέσσερα γκολ σε τρία ματς, έχοντας στο ενεργητικό του και μία ασίστ με τη νέα του ομάδα στο MLS.

Το Ορλάντο κατάφερε να ισοφαρίσει πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όμως ο Ζόζεφ Μαρτίνεζ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1 στο 50ό λεπτό.

Στο 71' ο Μέσι σημείωσε και το 5ο του γκολ με τη νέα του ομάδα και 2ο προσωπικό του στο παιχνίδι, με τον Μαρτίνεζ να του βγάζει την ασίστ και τον Αργεντινό με σουτ από τη μικρή περιοχή να κάνει το 3-1.