Ο Προμηθέας Πάτρας, με τον Χάντερ Χέιλ, που επέστρεψε από τραυματισμό δύο μηνών στο παιχνίδι της Basket League με τον ΠΑΟΚ, να κάνει μεγαλειώδη εμφάνιση, πέρασε από το Λε Μαν νικώντας 78-68 την ομώνυμη ομάδα, έκανε το 1-0 στη σειρά των Play-in του Champions League και έχει την ευκαιρία να τελειώσει τη σειρά στο "Δημήτρης Τόφαλος" την προσεχή Τρίτη, 9 Ιανουαρίου, στις 20:30.

Η βραδιά εξελίχθηκε υπέροχα για τις ελληνικές ομάδες, αφού το Περιστέρι άλωσε το Βίλνιους με το 110-92 επί της Ρίτας, ενώ ο Προμηθέας ήταν εντυπωσιακός στην τρίτη περίοδο, όταν πέτυχε 23 πόντους, μετέτρεψε το 39-30 του πρώτου ημίχρονου σε 62-45 και έθεσε τις βάσεις για μια σπουδαία νίκη. Η Λε Μάν κατάφερε να καλύψει ένα μέρος της διαφοράς, φέρνοντας το ματς στους 8 πόντους, ωστόσο ο Ρέινολντς έβαλε το καλάθι

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 30-39, 45-62, 68-78

Λε Μαν (Ελρ. Ντελόρ): Χάτζινς 14 (4/9 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα), Λούις 8 (2), Μαβούγκμπε, Ναράς 17 (4/8 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 13 ριμπάουντ), Εντογέ 9 (4/7 δίποντα), Ντελόνεϊ 6 (1), Τζόουνς 8 (2/10 σουτ), Σβαρτς 6 (1/9 σουτ).

Προμηθέας (Ηλ. Παπαθεοδώρου): Κόφι (5 ριμπάουντ), Χέιλ 25 (5/8 δίποντα, 5/7 τρίποντα), Τζόουνς 10 (4/5 δίποντα), Κόνιαρης 9 (3), Ρέινολντς 13 (2/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα), Μπαζίνας, Χρυσικόπουλος, Κάουαν 10 (1 τρίποντο, 6 ασίστ), Ετσενίκε 7 (6 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Στίβενς 4.