Με αγωνία περιμένει ο Γλαβίνας την εκδίκαση ένστασης που έχει καταθέσει ψηφοφόρος κατά του Δημητριάδη των ''Σπαρτιατών''
Εκδικάζεται στις 28 Φεβρουαρίου
Αν η ένσταση γίνει δεκτή, τότε η έδρα της Β’ Θεσσαλονίκης πηγαίνει στο ΠΑΣΟΚ
![galvinas](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2024-02-27/%CE%B1%CE%BD%CF%89%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%BF_%CF%83%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_-_2024-02-27t104823_949.jpg)
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον µαθαίνουµε ότι αναµένει ο εκπρόσωπος Τύπου του ΠΑΣΟΚ, Θανάσης Γλαβίνας, την εκδίκαση ένστασης που έχει καταθέσει ψηφοφόρος κατά του Πέτρου ∆ηµητριάδη, βουλευτή Β’ Θεσσαλονίκης των «Σπαρτιατών», και της Ακριβής Πετροπούλου, αναπληρωµατικής βουλευτού Β’ Θεσσαλονίκης του ίδιου κόµµατος. Αν η ένσταση, η οποία εκδικάζεται στις 28 Φεβρουαρίου, γίνει δεκτή, τότε η έδρα της Β’ Θεσσαλονίκης πηγαίνει στο ΠΑΣΟΚ, που ήταν τρίτο µε 9,85%, και στον Γλαβίνα, προς µεγάλη χαρά όχι µόνο του ίδιου, αλλά και του Νίκου Ανδρουλάκη, ο οποίος τον περιβάλλει µε απεριόριστη εµπιστοσύνη.
*Δημοσιεύθηκε στο ένθετο «Secret» της εφημερίδας «Παραπολιτικά» στις 24/2
*Δημοσιεύθηκε στο ένθετο «Secret» της εφημερίδας «Παραπολιτικά» στις 24/2