Μία απίστευτη ευκαιρία χάθηκε στον αγώνα της Σίδνει κόντρα στην Σέντραλ Κόουστ Μάρινερς, με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων να αστοχεί σε κενό τέρμα στέλνοντας τη μπάλα δοκάρι και άουτ.

Η ευκαιρία της χρονιάς χάθηκε στο πρωτάθλημα της Αυστραλίας

Μία ευκαιρία που θα μνημονεύεται για καιρό έχασε ο παίκτης της Σίδνεϊ, Πάτρικ Γουντ, ο οποίος βρήκε τη μπάλα μπροστά του από ασίστ του... τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας αλλά κατάφερε να χάσει το... άχαστο. Η ευκαιρία χάθηκε στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης με το σκορ ήδη στο 0-3 για τους φιλοξενούμενους, που θα μπορούσαν να προηγηθούν με τέσσερα τέρματα διαφορά κάνοντας ακόμη πιο εύκολο το έργο τους.

Δεν θα ήταν υπερβολικό να την χαρακτηρίσουμε και ως την ευκαιρία της χρονιάς ακόμη κι αν είμαστε πολύ νωρίς στη σεζόν! Για την ιστορία το τελικό σκορ ήταν 1-3 με τους γηπεδούχους να μειώνουν στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου