Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε δύσκολες στιγμές απέναντι στην Λειψία αλλά επικράτησε εκτός έδρας 1-0 κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Η Λειψία ξεκίνησε δυνατά το ματς και μόλις στο 2' σκόραρε με τον Σέσκο αλλά ακυρώθηκε μέσω VAR. Κσνείς δεν κατάλαβε τι έγινε και φυσικά προκάλεσε πολλά σχόλια. Το μόνο που σχολιάστηκε ήτσν ότι ακυρώθηκε για πσρεμπόδιση στον τερματοφύλακα Λούνιν.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz48cnnjuvbd)

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν μπορούσε να βρει λύσεις στην πίεση σπό την Λειψία με αποτέλεσμα να μην απειλήσει ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Αντίθετα η άμυνα της είχε πολλή δουλειά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ Μαδρίτης εμφανίστηκε με περισσοτερη ενέργεια και προηγήθηκε στο 48' με ένα όμορφο γκολ του Μπραχίμ Ντίαθ.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz49jl8x7nbt)
Η Λειψία πάντως δεν πτοήθηκε και συνέχισε στον υψηλό ρυθμό της, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία με τους Όλμο, Σέσκο αλλά ο Λούνιν έκανε διπλή επέμβαση.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz49o3w0ekax)
Το παιχνίδι συνέχισε έως το φινάλε του να έχει υψηλό ρυθμό με την Ρεάλ Μαδρίτης να είχε δοκάρι με τον Βινίσιους, ενώ ο Λούνιν συνέχιζε να βγάζει ευκαιρίες των γηπεδούχων.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz4a3e4nn9a9)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cz49xcjeljo9)