Επική εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ όπου επικράτησε 5-1 ξεπερνώντας την ήττα με 2-0 του πρώτου αγώνα για να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του Europa Conference League.

Στους πρωταγωνιστές ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης, ο οποίος ήταν σκόρερ αλλά γενικά πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση και βοήθησε τα μέγιστα για να πάρει ο ΠΑΟΚ την πρόκριση. Γενικά όλοι οι παίκτες των "ασπρόμαυρων" έκαναν εξαιρετική εμφάνιση για να έρθει η πρόκριση στα προημιτελικά του Europa Conference League αντί της Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έβαλε την τριάδα των Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλια, Τάισον πίσω από τον Μπράντον Τόμας και τους Μεϊτέ, Σβαμπ στο κέντρο.

Αυτή η 5άδα ήταν όλα τα λεφτά καθώς από το ξεκίνημα έπιασε από το... λαιμό την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. Πίεσε ψηλά, άλλαζε ταχύτατα την μπάλα και δημιουργούσε συνέχεια φάσεις.

Μάλιστα στο πρώτο 25λεπτο ο ΠΑΟΚ είχε κάνει ήδη 8 τελικές και η Ντινάμο Ζάγκρεμπ καμία.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztodi5xua1l)
Φαινόταν που πήγαινε το πράγμα κι έτσι στο 27' ο Ράχμαν Μπάμπα έκανε το 1-0.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztol205q6gp)
Με τον κόσμο να φωνάζει στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ συνέχισε την τρομερή του εμφάνιση και στο 33' έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Σούτσιτς από σουτ του Κουλιεράκη.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztou8p33gix)
Ομάδα και κόσμος είχαν πάρει... φωτιά και στο 42' ο Μπράντον Τόμας έκανε το 3-0, που ήταν ήδη σκορ πρόκρισης.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztozmhrcta9)
Το πρώτο 45λεπτο έκλεισε με τους "ασπρόμαυρους" να είχαν κάνει 12 τελικές και τους αντιπάλους τους μόλις μία.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ωστόσο, η Ντινάμο Ζάγκρεμπ μείωσε το σκορ σε 3-1. Πιο συγκεκριμένα βρήκε δίχτυα στο 49' με τον Χότζα.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztpl23ts6eh)
Οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να εκμεταλλευτούν στη στιγμή κάνοντας 4 τελικές σε 12 λεπτά!

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztpsr44kmwx)
Όμως ο Δικέφαλος του Βορά ισορρόπησε το ματς και βρήκε τέταρτο γκολ με τον εκπληκτικό Κωνσταντίνο Κουλιεράκη στο 72'

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztq0e3czqs1)
Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 88' π Αντρίγια Ζίβκοβιτς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-cztqe6aal74h)

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια (78' Γιόνι Ότο), Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβαμπ (81' Οζντόεφ), Μεϊτέ, Ζίβκοβιτς, Τάισον (67' Ντεσπόντοφ), Κωνσταντέλιας (77' Μουργκ), Μπράντον (77' Σαμάτα).

Ντίναμο Ζάγκρεμπ (Γιακίροβιτς): Νέβιστιτς, Ριστόφσκι, Μπερνάουερ, Τεοφίλ-Κατρίν, Πέρκοβιτς, Μίσιτς, Σούσιτς (80' Κουλένοβιτς), Σπίκιτς (74' Κανέκο), Χότζα (80' Βίντοβιτς), Μπατούρινα, Πέτκοβιτς (80' Ογκιβάρα).