Τα Χανιά πέρασαν σαν σίφουνας από την Καλαμάτα, νικώντας 5-0 την ομώνυμη ομάδα για τη 2η αγωνιστική των playoffs στη Super League 2 και κάπως αποκατέστησαν, τουλάχιστον πνευματικά και ψυχολογικά, την τάξη μετά την ήττα τους 5-1 στη Νεάπολη από τον Ιωνικό. Ο τελευταίος, ωσάν να λυπήθηκε τους Κρητικούς, αποφάσισε να τους δώσει πίσω ό,τι τους πήρε, προσπαθώντας, συγχρόνως, να διεκδικήσει τις δικές του πιθανότητες για την άνοδο στη Super League, κερδίζοντας ένα βαθμό στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Καλλιθέα.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07z0qhquu1l)

Super League 2: "Καθάρισαν" νωρίς

Ένα φανταστικό γυριστό του Μάναλη στο 2' έδωσε στα Χανιά την ώθηση που ήθελαν, με το σκόρερ να βάζει το δεύτερο προσωπικό γκολ του στο 8', σε κενή εστία, ύστερα από ασίστ του Νίλι.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07whzhjutah)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07wmk0rwdbt)

Η Καλαμάτα είχε δοκάρι με τον Μπαράλες στο 20' και έξι λεπτά αργότερα, ο Κλέιμαν έδιωξε σε κόρνερ κεφαλιά του Πασά. Αυτό που δεν έγινε από τη μία πλευρά, έγινε στην άλλη, με τον Τσέλιο να κλέβει την μπάλα και να δίνει στον Νίλι, που έκανε με διαγώνιο σουτ του 3-0 στο 37'.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07wrshmgumh)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07x040k0muh)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07x5oakojzl)

Στο 71', πάλι στην κόντρα, έκανε το 4-0 ο Μιούλερ με όμορφη προσπάθεια.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07y5hhvthdd)

Αφού ο Μπαράλες σούταρε πολύ άουτ πέναλτι στο 74', και μάλιστα σε σκαφτό, ο Μιούλερ έβαλε το δεύτερο γκολ του στο 86'.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07ymdfc4dn5)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07ysdssf8ah)

Η Καλαμάτα είχε ηττηθεί 5-0 από τον Ασπρόπυργο για τη Super League 2 ακριβώς την ίδια ημερομηνία, στις 31 Μαρτίου του 2019.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d07xen8kto9l)

Super League 2: Δεν είχε νικητή το Καλλιθέα-Ιωνικός

Στο παιχνίδι της Καλλιθέας, η ομώνυμη ομάδα και ο Ιωνικός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν επιθετικά και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 30', με τον Γιακουμάκη να εκμεταλλεύεται την ποινή για χέρι του Μαρότα.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0806r91dms9)

Η Καλλιθέα μπήκε με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Λουκίνα να κοντρολάρει το σουτ του Ντεμέτριους μέσα στη μικρή περιοχή και να ισοφαρίζει στο 47'.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0807ocw51ld)

Γενικώς στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγιναν φάσεις, με την εξαίρεση ενός σωτήριο τάκλιν του Ρομαό.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d080ytdv1zdt)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d081694el0kp)

Τα παιχνίδια για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League 2 (Νότιος όμιλος): Καλλιθέα-Ιωνικός 1-1, Καλαμάτα-Χανιά 0-5.

Η βαθμολογία (Νότιος όμιλος): Καλλιθέα 28, Χανιά 25, Ιωνικός 22, Καλαμάτα* 18, Ηλιούπολη* 18.