Το μενού των αθλητικών μεταδόσεων είναι γεμάτο με σπουδαίες αναμετρήσεις στη Premier League αλλά και στη Euroleague με τις ομάδες να βρίσκονται στην 25η "στροφή" της διοργάνωσης.

Κόντρα στη Μπάγερν Μονάχου για το σερί ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στην Γερμανία για να αντιμετωπίσει την Μπάγερν Μονάχου (21:30) για την 25η αγωνιστική της Euroleague. Οι "ερυθρόλευκοι" παρά τις πολλές απουσίες που είχαν κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου, κατάφεραν να πάρουν μία σημαντική νίκη που τους ανέβασε ψυχολογικά για τη συνέχεια της διοργάνωσης. Οι γηπεδούχοι από τη πλευρά τους προέρχονται από... τρελή νίκη στην παράταση κόντρα στη Μπασκόνια, αυξάνοντας τις ελπίδες τους για να προλάβουν τα playoff της Euroleague.

Τρεις σπουδαίες αναμετρήσεις στο ξεκίνημα της 25ης αγωνιστικής της Euroleague

Με τρεις ακόμη αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Euroleague. Το παιχνίδι που ξεχωρίζει από το πρόγραμμα είναι το Μπασκόνια - Μακάμπι Τελ Αβίβ (21:30) με τις δύο ομάδες να παλεύουν να "πλασαριστούν" στις πρώτες δέκα θέσεις του θεσμού. Οι Ισπανοί βρέθηκαν μία... ανάσα από την μεγάλη ανατροπή στη Γερμανία κόντρα στη Μπάγερν αλλά ηττήθηκαν στην παράταση. Από τη πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν ξανά στην Ισπανία, αντιμετωπίζοντας την Ρεάλ Μαδρίτης σ' έναν αγώνα που αν ήταν λίγο πιο ψύχραιμοι στο φινάλε θα είχαν πάρει τη μεγάλη νίκη.

Δύο μεγάλοι αγώνες "κλείνουν" την 22η αγωνιστική στη Premier League

Με δύο ενδιαφέρουσες μονομαχίες ολοκληρώνεται η 22η αγωνιστική της Premier League. Την αυλαία ανοίγει ο αγώνας ανάμεσα στη Γουέστ Χαμ και την Μπόρνμουθ (21:30) με τα "Σφυριά" να προέρχονται εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με την ισοφάριση να έρχεται στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τα "κεράσια" από τη πλευρά έχουν δύο σερί ήττες και ψάχνουν τρόπο να ανακάμψουν. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Γουλβς υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:15) με τους "λύκους" να βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση με τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια στη Premier League. Οι "κόκκινοι διάβολοι" από τη πλευρά τους προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη πρόκριση στο Κύπελλο Αγγλίας κόντρα στην Νιούπορτ Κάουντι, που επισκιάστηκε όμως από το σκάνδαλο του Μάρκους Ράσφορντ.