Με πειστική εμφάνιση ο Ολυμπιακός Β' επιβλήθηκε με 3-1 του Γιούχτα στου Ρέντη για την 17η αγωνιστική της Super League 2 στον Νότιο Όμιλο. Από την άλλη, στο δεύτερο παιχνίδι της σημερινής μέρας ο ΠΑΟΚ Β' είχε εύκολο έργο απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας την οποία "λύγισε" με 3-0 στην έδρα της για την 20η αγωνιστική του Βορείου όμιλου.

Νίκησε με τριάρα τον Γιούχτα ο Ολυμπιακός Β'

Επίδειξη δύναμης του Ολυμπιακού Β' στον Γιούχτα, με τους "ερυθρόλευκους" να επικρατούν με το εμφατικό 3-1 και να επιστρέφουν ξανά στις νίκες. Οι Πειραιώτες που ήταν ανώτεροι καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, είχαν την πρώτη τους καλη στιγμή στο 3ο λεπτό με πλασέ του Μπα το οποπίο απέκρουσε ο Πρινιωτάκης. Ο αντίπαλος γκολκίπερ είχε καθοριστική επέμβαση και σε σουτ του Μπρίνιτς όμως δεν άργησε η... ώρα να δεχτεί γκολ η ομάδα του.

Στο 20ο λεπτό, ο Ολυμπιακός άνοιξε λογαριασμό στο ματς με τον Κωστούλα ο οποίος έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια εξαπέλυσε σουτ το οποίο κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1-0. Έξι λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπα, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα για ανατροπή του Κόλα στον Κωστούλα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με... γκολ για τους Πειραιώτες οι οποίοι πήραν... αέρα τριών τερμάτων στο 53ο λεπτό με πλασέ του Μπρίνιτς. Στο 74ο λεπτό, ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στα τέσσερα γκολ ωστόσο ο Μαρίνος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Ο Γιούχτας το μόνο που κατάφερε να κάνει είναι να μειώσει σε 3-1 στο 80ο λεπτό με τον Λώλη.

Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ Β' (0-3) στην Καρδίτσα

Με καταιγιστική εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ Β' δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Αναγέννηση Καρδίτσας την οποία νίκησε με 3-0 στην έδρα της, με τους "ασπρόμαυρους" να... πατάνε πεντάδα.Ο "δικέφαλος του βορρά" άνοιξε λογαριασμό στον αγώνα στο 20ο λεπτό με τον Κανίς ενώ οι γηπεδούχοι λίγο θέλησαν να ισοφαρίσουν στο 29ο λεπτό όμως η σέντρα-σουτ που επιχείρησε ο Παπαδάκος σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 στο 82ο λεπτό με τον Σαποβάλοφ ο οποίος στο ντεμπούτο του με την "ασπρόμαυρη" φανέλα πανηγύρισε γκολ ενώ ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις (3-0) αφήνοντας αν μη τι άλλο θετικό πρόσημο στην πρώτη του εμφάνιση.