Με δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκε η Super League 2 τη Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου, με τον Παναθηναϊκό Β να νικάει τον Ιωνικό 1-0 και την Αναγέννηση Καρδίτσας να επικρατεί 2-1 της Νίκης στον Βόλο. Τα δύο αποτελέσματα θεωρούνται έκπληξη, αφού ο Ιωνικός είναι τέταρτος στον Β' όμιλο και έχει πιθανότητες να προλάβει την άνοδο στη Super League, καθώς έχει 32 βαθμούς με τα Χανιά, δεύτερα στη βαθμολογία, να είναι στους 38 ύστερα από 20 παιχνίδια, ενώ η Νίκη είναι τρίτη στον Α' όμιλο, με 32 βαθμούς, με τη δεύτερη ΑΕΛ, πάντως, να έχει 43 και τις δύο ομάδες να έχουν τα ίδια ματς, 20.

Super League 2: Οι φάσεις που ο Ιωνικός ζήτησε πέναλτι

Εξάλλου, φαίνεται ότι ήταν έκπληξη το αποτέλεσμα στο "Γρηγόρης Λαμπράκης", αφού... βρέθηκε διάσταση που οι παίκτες του Ιωνικού θα ζητούσαν συγγνώμη από τον κόσμο τους για ήττα από τον Παναθηναϊκό

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf3i3m6i6jt)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf3jvw0qhht)
Οι παίκτες του Δημήτρη Σπανού, αλλά και ο ίδιος ο προπονητής της ομάδας από τη Νίκαια, ζήτησαν σε τρεις περιπτώσεις πέναλτι, στη μία μάλιστα ο Σαλαζάρ τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα για θέατρο, αν και έχει προηγηθεί τράβηγμα φανέλας από τον Λάμψια.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf3llwlsp5d)
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf4qqyz0bux)

Ο Σιδεράς ήταν εκείνος που πέτυχε το γκολ της νίκης με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, στο 72'. Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε τέταρτος από το τέλος με 20 βαθμούς, έναν πάνω από την Παναχαϊκή

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf5e6r6odzt)

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf3t2be5s0h)
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-czf4ea1kr74h)

Στον Βόλο, η Αναγέννηση προηγήθηκε 2-0 με τον Κονίλιο στο 7' και τον Βερνάρδο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Πέττας μείωσε στο 86'. Η Αναγέννηση είναι πλέον όγδοη, με 23 βαθμούς.